تکنیک های پیشرفته دستی در کلینیک تخصصی فیزیوتراپی ونداد

فیزیوتراپی فقط کار با دستگاه های متنوع نمی باشد. یک کلینیک فیزیوتراپی تخصصی باید بتواند طیف متنوعی از تکنیک های درمانی بویژه تکنیک های پیشرفته دستی را در درمان بیماران و در راستای کمک به تسکین آلام آنان بکار گیرد که در کلینیک ما تکنیک های منحصر بفرد دستی توسط خانم دکتر زهرا مصلی نژاد؛ دانش آموخته دانشگاه کارولینسکا سوئد و رزیدنت برجسته یکی از اساتید دانشگاه جورجیای آمریکا؛ بکار گرفته می شود.

منوآل تراپی یا درمان های دستی یکی از روش های نوین در درمان فیزیوتراپی و به معنای انجام مانورها و تکنیک هایی است که توسط دستان فیزیوتراپیست بر روی مفاصل ستون فقرات، دست ها و پا ها و برای کمک به تسریع درمان و تصحیح اختلال عملکرد آن ها اعمال می شود.

تکنیک های درمان دستی اغلب برای درمان مشکلات ستون فقرات بکار می روند اما این روش ها می تواند بر روی تمامی مفاصل بدن انجام شود. مفاصل شانه، آرنج، مچ دست، لگن و ران نیز می توانند از مزایای منوال تراپی بهره ببرند. منوال تراپی یکی از تکنیک های موثر در فیزیوتراپی است که در درمان بسیاری از مشکلات ستون فقرات مانند کمر درد، گردن درد و درد های عضلانی مفید است. تکنیک های درمان دستی در کنار سایر روش های فیزیوتراپی به درمان مشکلات اسکلتی-عضلانی بیماران کمک کرده و موجب کاهش درد، بازیابی توان حرکتی و بهبود خشکی و سفتی مفاصل خواهد شد.

تکنیک های کشش مفاصل، عضلات، رباط ها و کپسول های مفصلی می تواند چسبندگی یا بافت اضافی که پس از آسیب یا عمل جراحی ایجاد شده را از بین برده و توانایی حرکت مفصل را بهبود بخشیده و دامنه حرکتی مفاصل را افزایش دهد. انجام منوال تراپی اثر بازدارنده بر روی ریشه های عصبی متصل به طناب نخاعی بدن و همچنین ریشه های عصبی موجود در محل آسیب دیده داشته و از انتشار درد به سایر نقاط بدن جلوگیری می کند.

آگاهی کامل فیزیوتراپیست از بیومکانیک بدن انسان و نحوه ایجاد اختلالات در سیستم اسکلتی بدن، لازمه انجام این روش درمانی است و تنها فیزیوتراپیست آموزش دیده در این زمینه قادر به انجام آن است، چرا که هر گونه حرکت اشتباهی می تواند آسیب های جبران ناپذیری در پی داشته باشد. انجام تکنیک های درمان دستی هیچ عارضه جانبی ندارد به شرطی که توسط متخصص فیزیوتراپی انجام شوند.

مطالب دیگر
آسیب ها مغز و اعصاب، مالتیپل اسکلروزیس – ام اس
آسیب ها مغز و اعصاب، مالتیپل اسکلروزیس – ام اس

متاسقانه  ام اس  از جمله مشکلات مغز و اعصاب شایع  جهان است که جمعیتی حدود 68129 نفر در ایران  دچار این عارضه هستند . مولتیپل اسکلروز یک بیماری پیچیده عصبی است. و به دلایلی که مح...

  • 29 اردیبهشت, 1398
فیزیوتراپی  تخصصی کف لگن
فیزیوتراپی تخصصی کف لگن

فیزیوتراپی درمانی کارآمد و بدون عارضه جهت درمان اختلالات کف لگن است . بسیاری از بیماران پس از مراجعه به فیزیوتراپی از نتایج آن شگفت زده می شوندو اعلام میکنند که هرگزباور نمیکردند که با روشی کاملا ا...

  • 30 اردیبهشت, 1398
درمان های تخصصی کلینیک تخصصی فیزیوتراپی ونداد

در این مرکز علاوه بر ارائه خدمات پایه ای فیزیوتراپی، درمان های تخصصی فیزیوتراپی ویژه ستون فقرات و دیگر اندام های بدن، ارائه می گردد. در کلینیک ونداد، تخصص ما در تشخیص دقیق علت عارضه و ارائه درمان ه...

  • 28 دی, 1399